O nas


Malwina i Szymon poznali się w 2008, a wspólne podróżowanie na poważnie rozpoczęli w 2011 roku. Pasją do jeżdżenia w coraz to nowe miejsca zarażają się nawzajem przy każdej okazji. Natchnieniem stały się także inne blogi podróżnicze oraz opowieści innych osób. Wypady, do miejsc położonych obok ich domu jak i do tych oddalonych o setki kilometrów, są dla nich oderwaniem od szarej rzeczywistości, poznawaniem różnorodnego i szerokiego świata.
Wspólnie, bazując na skromnym doświadczeniu, chcieliby przedstawić swoje postrzeganie odwiedzanych miejsc, podzielić się drobnymi poradami, dać coś od siebie innym. Chcą przedstawić dwa, czasem całkowicie różne, spojrzenia na te same sytuacje. Mają nadzieję, że ich blog stanie się natchnieniem dla nie jednej osoby do tego aby spakował plecak i wyruszył chociaż na krótką wędrówkę.

Do tej pory największą ich podróżą był chyba autostopowy wyjazd do Estonii, po którym w dwóch prelekcjach podróżniczych dzielili się wrażeniami. Od deski do deski zwiedzili Słowację, zahaczając o wspaniały Budapeszt i północne Węgry. W ostatnim czasie mieli okazję też przez chwilę poznawać uroki Szwecji, czy odkrywać Berlin. Jednak mimo tych małych, zagranicznych akcentów swoje podróżnicze doświadczenie póki co opierają na wyjazdach po Polsce, czego wyrzem są liczne fotorelacje na blogu.Malwastudentka prawa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z urodzenia Pabianiczanka. Od 7 roku życia jeździ po Europie. Odwiedziła już Hiszpanię, Francję, Belgię, Luksemburg, Niemcy, Włochy, Austrię,Słowację, Monako, Węgry, Chorwację, Grecję, Czechy, Ukrainę, Litwę, Łotwę, Estonię, Andorę i Finlandię. Jej marzenia podróżnicze są skierowane na Nową Zelandię, Kanadę, Skandynawię i Islandię. Marzy o podróży dookoła świata. Cechuje ją tworzenie szerokiej fotorelacji z każdego, nawet najkrótszego wyjazdu o czym można się przekonać na blogu. Podczas naszych podróży nie patrzy na czas, nie śpieszy się gdy nie jest to potrzebne, cieszy się chwilą. Paradoksalnie lubi trzymać dokumenty, mieć kontrolę. Lubi rozkładać namiot. Ma talent do wyszukiwania interesujących miejsc, na które inni nie zwróciliby uwagi. Zawsze pozytywnie nastawiona do wszelkiego rodzaju wyjazdów, w zakresie datowania wypadów podejmuje szybkie decyzje. Nie umie długo usiedzieć na jednym miejscu. Uśmiechnięta, kreatywna, ceni sobie estetykę, a jednocześnie szaleństwo. Jedną z wielu jej pasji są sporty zimowe i nie tylko, kilkukrotna mistrzyni Polski Środkowej w narciarstwie i snowboardzie oraz pływaniu. Po angielsku dogada się w każdym miejscu na świecie, ewentualnie trochę po włosku, a w planach ma naukę hiszpańskiego i niemieckiego. Jej pasje to fotografia, języki, kultura.


Motto: "Wszystko jest możliwe".


Szymon, student kierunku Turystki i Rekreacji na Uniwersytecie Łódzkim, Pabianiczanin, obecnie mieszkanie Łodzi, która zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. Swój podróżniczy bagaż opiera na wyjazdach w różne miejsca Polski. Czynny uczestnik, a obecnie organizator quizów geograficznych, konkursów krajoznawczych m.in. o województwie łódzkim. Niejednokrotny laureat w turniejach na szczeblu regionalnym, wojewódzkim oraz krajowym. Członek PTTK. Obecny Prezes Studenckiego Naukowego Koła Geografów Turyzmu UŁ "WŁÓCZYKIJE". Od dawna fascynuje go geografia i turystyka. Od nie tak dawna wszystko co łódzkie. Najbardziej chciałby odbyć długi i niezobowiązujący wypad po Polsce. Jeżeli chodzi o cele zagraniczne to na pierwszych miejscach stawia Kamczatkę, Skandynawię, Kenię oraz Australię i Nową Zelandię. Ceni sobie spokój, miejsca pozbawione tłumów turystów, piękne widoki oraz dzikość natury. Z tych też powodów wybiera wypady zorganizowane własnoręcznie, nie opierając się na biurach podróży. Podczas wyjazdów stawia na racjonalne myślenie. Zawsze ma przy sobie mapę, nawet jeśli waży tyle co namiot.Nie rzadko ufa własnemu, biologicznemu kompasowi, który nie raz już zadziałał z różnym skutkiem. Lubi podejmować wyzwania jakie w terenie stawia mu natura. W sytuacjach kryzysowych zawsze szuka światełka w tunelu. Stara się dowiedzieć jak najwięcej o odwiedzanych miejscach, ich historii i ciekawostek z nimi związanych. Jego pasje to historia, architektura, urbanistyka, muzyka. 
   
   Motto: "Wystarczy chcieć".Malwa&Szymus Poludnik22

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz