piątek, 6 marca 2015

Fotorelacja: Beskid Żywiecki

  Listopad 2014 roku. Jesień w pełni. A ja wraz z kilkudziesięcioosobową grupą maszerowałem po Beskidzie Żywieckim. Może warto w skrócie opowiedzieć o co chodzi, bo ten motyw będzie się zapewne pojawiał jeszcze nie raz przez najbliższe 2, może 3 lata. Na moich studiach - Turystyka i Rekreacja - mamy małe koło naukowe, które oprócz organizowania konkursów, udziału w różnych konferencjach, targach, za swój
 cel obrało sobie promowanie polskich gór poprzez kilkudniowe rajdy stacjonarne, bądź "od-schroniska-do-schroniska". Koło nosi wdzięczną nazwę WŁÓCZYKIJE. Co roku odbywają się trzy rajdy - jesienny, zimowy oraz wiosenny. Poniżej zobaczycie relację z tego pierwszego, rozpoczynającego nijako nowy rok akademicki. Zaczęliśmy od podejścia na Prawszywkę Wielką o godzinie 5 rano z latarkami, aby zobaczyć wschód Słońca, niestety chmury pokrzyżowały lekko plany, ale na pogodę nie mogliśmy narzekać. Następnie przez Przełęcz Przegibek dostaliśmy się na Wielką Rycerzową, a w bacówce u jej stóp spędziliśmy noc. Drugi dzień to wyprawa do bacówki PTTK na Krawców Wierch. Piękne widoki, jesienna melancholia, do tego klimatyczne wieczory w bacówkach przy kubku herbaty, rozgrzewającym alkoholu i dźwiękach gitary. To był niezapomniany wyjazd.


PRASZYWKA WIELKA


WIDOKI Z BENDOSZKI WIELKIEJSCHRONISKO PTTK NA PRZEŁĘCZY PRZEGIBEKWIELKA RYCERZOWA
RAJDOWICZE W KOMPLECIE I BACÓWKA POD RYCERZOWĄ


POZNAJCIE NADIĘ


POZNAJCIE GOSIĘ

MIEJSCOWY FOLKLOR I MIEJSCOWE TAKSÓWKIBACÓWKA PTTK NA KRAWCOWYM WIERCHUPS. To nasz 22 post!
PS2. Polecam polajkować nas (WŁÓCZYKIJÓW) na Facebooku. Wystarczy wpisać "Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu UŁ "Włóczykije". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz